Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Jak sprawnie wykończyć mieszkanie?

img-responsive

Zakup nowego mieszkania to dla każdego ogromne wyzwanie oraz bardzo ważna decyzja życiowa. Kiedy już sfinalizujemy transakcję nadejdzie czas na wykończenie nowych czterech kątów. Koszty może być znaczny tak więc warto wszystko wcześniej zaplanować i wykonać tak, aby nowe lokum starczyło nam na długie lata. Jednym z najważniejszych pomieszczeń jest kuchnia . Jej wykończenie może pochłonąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawdźmy więc jak korzystnie wykończyć kuchnię w naszym mieszkaniu.

Wykończenie kuchni w mieszkaniu

Najdroższym elementem w każdej kuchni będą meble . Ich koszt w zależności od użytych materiałów waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Te najtańsze możemy kupić jako gotowy zestaw, który sami musimy ustawić wokół ścian. Niestety raczej pewne jest, że po ułożeniu zostanie nam jakaś szpara, ciężko jest bowiem znaleźć meble, których wymiary będą kompatybilne z naszą kuchnią. Materiały użyte do budowy takich tanich mebli nie będą z najwyższej półki. Dominować będzie sklejka, a blat zapewne nie będzie odporny na zarysowania lub inne mechaniczne uszkodzenia. Najdroższe meble to te robione na wymiar przez specjalistów. Podczas zamówienia usługi wykonania mebli pierwszym punktem jest spotkanie w mieszkaniu wraz ze stolarzem i ściągnięcie wymiarów naszej kuchni. Będziemy mogli też przy okazji zaprojektować układ mebli jaki będzie dla nas odpowiedni oraz rozmieszczenie poszczególnych urządzeń wyposażenia. Do wyboru będziemy mieć tez na przykład rodzaj zawiasów lub półek na produkty spożywcze. Blat takich mebli będzie wykonany z kamienia lub bardzo odpornego na uszkodzenia i zarysowania drewna. Fronty każdej szafki wiszącej oraz stojącej na życzenie mogą być lakierowane na połysk. Istnieje też możliwość zamontowania instalacji elektrycznego oświetlenia, która może oświetlać nasza kuchnię wieczorami.

Oprócz mebli bardzo ważne jest też elektryczne wyposażenie naszej kuchni. Kilka urządzeń będzie na pewno miało możliwość tak zwanej zabudowy w meblach. Dla przykładu zmywarkę możemy kupić wolnostojącą lub pod zabudowę. Wtedy takie urządzenie pozbawione jest zewnętrznej obudowy a od frontu podczas montażu mocujemy front mebli. Zmywarkę następnie wstawiamy w uprzednio przygotowane miejsce między szafkami i możemy cieszyć się ze zmywarki, która ukryta jest w umeblowaniu. Innym ważnym urządzeniem jest lodówka, która pozwala na bezpieczne przechowywanie produktów spożywczych i na pewno ma duży wpływ na nasze kulinaria . Dzisiaj na rynku istnieje wiele rodzajów lodówek o różnym kolorze, funkcjach oraz rozmiarach. W tym przypadku również istnieje możliwość zakupu i montażu lodówki wolnostojącej oraz pod zabudowę. Ta druga opcja jest zazwyczaj nieco droższa oraz ten sam model będzie miał odrobinę mniejszą pojemność niż wolnostojący kolega. Ciekawym rozwiązaniem w lodówkach jest też możliwość zakupy urządzenia w z pojedynczymi drzwiami lub podwójnymi. Ta druga opcja sprawia, że możemy otworzyć lodówkę niczym szafę w pokoju co na pewno poprawia dostęp do produktów które znajdują się w środku.

jak-sprawnie-wykonczyc-mieszkanie

ABOUT THE AUTHOR