Breaking News
 |  | 

Budowa i nieruchomości

Jak wybudować dom

img-responsive

Wiele osób posiadających już działkę budowlaną decyduje się na wybudowanie własnego domu. W końcu każdy z nas chyba marzy o czerech kątach uszytych na nasza miarę. Projekt domu co prawda musi zostać wykonany przez profesjonalistę, jednak można mu zasugerować pewne rozwiązania za określoną kwotę, w końcu projekt domu to też inwestycja. Projekty budowlane są szczególnie ważne przy budowie domu, w końcu to na nich jest on oparty i wszystko musi się zgadzać. Jednak w końcu po wielu bojach i trudach otrzymujemy nasz wymarzony dom. Ale przyjrzyjmy się tym problemom bliżej. W końcu każdy z nas może mieć je przed sobą. Zastanówmy się przede wszystkim temu czym jest projekt budowlany i do czego będzie nam służył na poszczególnych etapach budowy domu.

Czym są projekty budowlane

Projekty tego typu to oczywiście dokumenty:projekt architektoniczno-budowlany i projekt zagospodarowania terenu. Dzięki temu możemy uzyskać pozwolenie na budowę domu. Projekt budowlany musi spełniać wymagania określone w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Jego zakres i treść powinny być dostosowane do charakteru obiektu, stopnia skomplikowania robót. W ten sposób stanowi on dokładny i bardzo ważny ponieważ dla przykładu: w projekcie domu przewidziana jest technologia budowy ścian zewnętrznych. Zmiana w trakcie realizacji nie zawsze jest możliwa. Dlatego już na tym etapie należy wybrać najlepsze rozwiązanie. Jeżeli nasz projekt budowlany nie byłby odpowiednio napisany i nie zgadzałyby się obliczenia, wówczas moglibyśmy mieć znaczące problemy na placu naszej budowy. co powinien zawierać projekt naszego domu:
-rzuty wszystkich poziomów domu, w tym fundamentów, piwnic oraz dachu, i osobno;
-przekroje poprowadzone w charakterystycznych miejscach (najczęściej przez schody) oraz wszystkie elewacje;
-rysunki podstawowe powinny być sporządzone w skali nie mniejszej niż 1:100;
– informacje na temat posadowienia budynku.
Jak widać tego typu dokument jest bardzo ważny nie tylko do uzyskania stosownych pozwoleń, ale również określa cały proces budowy domu. W końcu to właśnie ten dokument określa wszystkie zależności związane z naszymi czterema kątami. Z tego też powodu warto dowiedzieć się więcej na temat tego dokumentu. W końcu to bardzo często my czuwamy nad kolejnością budowy poszczególnych elementów oraz materiałów, z których zostaną one wykonane.
Jak widać, każdy kto marzy o budowie swojego własnego domu musi się zapoznać z informacjami na temat projektów budowlanych, które stanowią podstawę budowy naszego domu. To od tego dokumentu zależy, czy w ogóle dostaniemy pozwolenie na jego budowę, czy może jednak urzędnik odrzuci nasze podanie. Gdy już uzyskamy odpowiednie pozwolenia i zakupimy materiały budowlane, to za pomogą projektu będziemy mogli rozpocząć budowę wymarzonej posiadłości. A będziemy musieli włożyć w budowę wiele serca i pracy, więcej niż się nawet spodziewamy. Ale jest to trud warty zachodu. W końcu to jak w piosence… To w końcu nasz dom.

jak-wybudowac-dom

ABOUT THE AUTHOR