Breaking News
 |  | 

Inne

Mining

Kryptowaluty muszą w jakiś sposób powstawać, wiele osób wciąż główkuje skąd się biorą. Czy może ktoś je produkuje?

Kopanie

Proces, w którym wytwarzane są bitcoiny nazywany jest kopaniem, pochodzi z angielskiego mining. Proces produkcji nowych bitmonet przypomina pod kilkoma względami wydobycie złota.

Wirtualny świat pędzi w zastraszającym tempie, kryptowaluta to nie jest już czysty wymysł, to konkretne pieniądze. Kopanie bitcoinów to nic innego jak rozwiązywanie problemów matematycznych przy wykorzystaniu urządzeń charakteryzujących się wybrana mocą obliczeniową. Profesjonaliści z całego świata inwestują ogromne pieniądze, w celu wydobyć kryptowaluty. Wciąż wiele skomplikowanych haseł, które niewiele mówią. Jednak osoby, które coraz bardziej zgłębiają tajniki kopania, doskonale wiedzą, że nie wystarczy zwykły pecet, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Z tego też powodu powstają wspólnoty, które zrzeszają wielu użytkowników, pomaga to przy próbach wydobycia.

Inwestycja bardzo przyszłościowa, lecz wymaga czasu

Czy każdy górnik otrzyma wynagrodzenie? Stawka za wydobycie obecnie wynosi 12,5 BTC, jest to wartość każdego bloku, który dodawany jest do łańcucha. Wszystko dodawane jest stopniowo, z częstotliwością jeden blok na 10 minut. Wydobywanie bitcoinów w realnym świecie to ogromne straty energii, jednakże porównując do tradycyjnej waluty jej wytworzenie jest dużo bardziej pracochłonne, produkcja, zabezpieczenie, utrzymanie i transfer to jest to co kosztuje każdego obywatela najwięcej.
Współpraca jest bardzo ważna, pozwala to w bardzo szybkim tempie pozyskiwać bitmonety. Bitcoin to przecież nic innego jak kryptowaluta, która od kilku lat coraz bardziej się panoszy, zyskuje nowych zwolenników, a także użytkowników, którzy wykorzystują zasobność swojego portfela elektronicznego.
Warto zainteresować się kryptowalutą, jest to korzystna inwestycja, niedługo każdy z nas będzie chciał spróbować nowoczesnej technologii, która w pewnym stopniu pozwala zachować nam anonimowość.

Artykuł powstał na podstawie https://cryptotoq.pl/

 

Tags
mining

ABOUT THE AUTHOR